• 36' Helder Postiga
  • 87' Silvestre Varela
Drukuj A A A

Opis i statystyki meczu

Świetny mecz we Lwowie. Bohater z rezerwy fot. AFP dodane 2012-06-13 (19:52) 2 lata 5 miesięcy 10 dni 18 godzin i 35 minut temu , źródło: wp.pl

Świetny mecz we Lwowie. Bohater z rezerwy

W grupie eliminacyjnej ME Dania okazała się lepsza od Portugalii, przez co ekipa Cristiano Ronaldo musiała szukać szczęścia w barażach. W turnieju finałowym Portugalczycy wzięli jednak rewanż na Skandynawach i po dramatycznym spotkaniu pokonali drużynę trenera Mortena Olsena 3:2.

Ronaldo obarczy winą lekarza Lecha?

Po niemrawym początku jeszcze w pierwszej połowie zrobiło się bardzo ciekawie i do przerwy kibice zobaczyli trzy bramki. Jako pierwsi trafiali zawodnicy trenera Paulo Bento. Prowadzenie Portugalii dał Pepe. W 24. minucie po dośrodkowaniu Joao Moutinho z rzutu rożnego piłkarz Realu Madryt odważnie wbiegł na krótki słupek i choć uderzał głową z dość ostrego kąta, zdołał pokonać golkipera Danii Stephana Andersena.

W 36. minucie na 2:0 podwyższył Helder Postiga. Najpierw zbyt krótko piłkę wybił Simon Poulsen i ta wróciła w pole karne Duńczyków. Dostał ją Nani i zagrał na szósty metr do Heldera Postigi. Tam napastnik Realu Saragossa wyprzedził Simona Kjaera i nie dał Andersenowi szans na skuteczną interwencję.

Skandynawowie szybko strzelili kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego Portugalczyków Mikael Krohn-Daehlie zamiast strzelać z niewygodnej pozycji tuż sprzed linii końcowej zagrał głową na długi słupek, a tam niepilnowany Nicklas Bendtner, także głową, wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie groźniej atakowali piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego, a Cristiano Ronaldo mógł w pojedynkę przesądzić o wygranej swojej drużyny. W 50. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stephanem Andersenem, ale źle się zachował i przegrał ten pojedynek.

W 77. minucie po podaniu od Naniego Ronaldo miał jeszcze lepszą okazję. Znów stanął oko w oko z Andersenem, na dodatek tym razem nikt nawet nie próbował go atakować. Duńscy obrońcy tylko patrzyli, co zrobi gwiazdor Realu Madryt, a ten uderzył wyraźnie obok słupka.

Niefrasobliwość CR7 szybko się zemściła. Chwilę po zmarnowanej okazji najdroższego piłkarza świata Poulsen dośrodkował w pole karne, Pepe nie sięgnął futbolówki, a Bendtner znakomicie zamknął akcję i po raz drugi w tym meczu strzałem głową pokonał Rui Patricio. Napastnik Arsenalu Londyn zdobył swojego szóstego gola w piątym spotkaniu przeciwko Portugalii.

Zawodnicy Paulo Bento otrzymali mocny cios, ale zdołali się otrząsnąć i zdobyć zwycięską bramkę. W 87. minucie lewą stroną popędził Fabio Coentrao i zagrał na dziesiąty metr do wprowadzonego przez selekcjonera Portugalii chwilę wcześniej Silvestre Vareli. Ten za pierwszą próbą nie trafił w piłkę, ale na jego szczęście dostał jeszcze drugą szansę i mocnym uderzeniem tuż przy słupku strzelił gola

Podziel się

Iker Casillas - Poznaj skromność mistrza!

~SirQrczak(ACMilan) [2012-06-14 11:43]

Dalej brońcie Ronaldo. W Realu strzela ? No, rzeczywiście, nikt inny nie dałby rady. Nie wytrzymuje presji ? Czyli nie nadaje się na gwiazdę ! On ma wziąć grę na siebie, skoro jest taki dobry. Gomez - 2 mecze, 3 gole Niemców. Z tego 3 gole jego. To jest gwiazda ! - Bayern będzie miał problem z utrzymaniem go w składzie..

odpowiedz

Ocena: +1 [1]
~ASS [2012-06-14 07:51]

Tak , wszyscy fani Ronaldo go bronią , a gdyby to messi spudłował takie akcje odrazu byście pisali " juz wiadomo kto jest najlepszym piłkarzem świata " itp ..

odpowiedz

Ocena: +3 [11]
~mona [2012-06-13 20:55]

Tak jedziecie po Ronaldo, a przecież jednak jest to bardzo dobry piłkarz. Każdemu może się coś nie udać. A mnie się wydaję, że dodatkowo CR7 sobie po prostu nie radzi z presją. Łzy po niejednym meczu, jakie dało się zauważyć są dowodem, jak bardzo się stresuje i jak to wszystko jest dla niego ważne.

~h [2012-06-13 22:37]

i Holandia przegrała :( gratuluję Niemcom, bo dziś naprawde dobrze grali.

~szybki [2012-06-13 21:41]

kiedy usłyszę te koko euro spoko............

odpowiedz

~szulcu173 [2012-06-13 21:41]

Bardzo ładny, interesujący mecz. Szkoda Duńczyków: starali się, dogonili wynik, ale stracili gola w samej końcówce... Cóż, pozostaje im liczyć na korzystne rezultaty w grupie. Mają cały czas szanse na wyjście. Oby Niemcy dokończyli demolować Holandię.

~Piłkarz10 [2012-06-13 20:25]

Nie najeżdżajcie tak na niego (Ronaldo) może poprostu ma zły dzień, sami czesto pewnie macie takie... a co do meczu to naprawde bylo duzo akcji i ciekawie bylo.

~obiektyw [2012-06-13 20:46]

Ambitna drużyna Portugalii z liderem , który dzisiaj patałaszył jak upadła gwiazda !

odpowiedz

Ocena: +12 [14]
~ELO [2012-06-13 19:46]

i już 3:2 Portugalia prowadzi, ładna bramka, Dania już chyba jej nie odrobi, nie zdążą

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: +9 [13]
~Faner [2012-06-13 20:20]

mówicie ze zmarnował a jestem bardzo ciekawy czy wy jesteście tacy zajebiści i wszystko strzelacie idealnie pozdrowienia dla takich hejterów .

odpowiedz

Ocena: +2 [32]
~ko-ko [2012-06-13 20:09]

Ależ ten narcyz Ronaldo ma ego.W ogóle się nie cieszył, gdy jego drużyna strzelała bramki, które nie były jego autorstwa.To trzeba mieć niezłe koko w główce.

~warszawiak [2012-06-13 20:35]

Rosja -Grecja 0-2, Polska -Czechy 0-0 taki super miałem sen . Och żeby się tylko sprawdził będzie spokój w pracy i w domu

odpowiedz

Ocena: +3 [7]
~ta lala [2012-06-13 20:34]

Jeszcze tylko dojczland musi po dupie dostać.

odpowiedz

Ocena: +5 [7]
~sezonowiec [2012-06-13 20:29]

Ogarnijcie !!! Jeden słaby mecz i od razu zmieszać z błotem , głupie dzieci Barcelony. Nadarzyła się okazja , więc trzeba ją wykorzystać . No bo zawsze i wszędzie trzeba powiedzieć ze Messi by to wykorzystał , że Messi to bóg ,a reszta to gówna . Każdemu się zdarzy słabszy mecz wiec zamknijcie pyski.Portugalia wygrała wiec o co wam chodzi? To jego sprawa czy strzelił czy nie .Szkoda mi takich ludzi jak wy. Gdyby Messi się tak pomylił od razu 100000 wyjaśnień , a gdy robi to CR to od razu wiadro pomyj . wszystkie obelgi siata na niego . Szkoda was ;]